Endüstriyel Kumlar

Aydınlar Madencilik; Kuvars, Korunt , Silis ve Bazalt’ı Çeşitli Boyutlarda Öğüterek Endüstriyel Kullanıma Uygun Hale Getirmektedir.

Yapı Kimyasalı Kumu, Kumlama (Raspa) Kumu, Halı Saha Kumu, Kartonpiyer (Söve) Kumu, Havuz Arıtma Kumu ve Plaj Kumu ve Üretimde Kullanılan, Kuvars, Bazalt, Korund ve Silis Kumu Dahil Çeşitli Ölçülerde Ürünün Üretimini Yapıyoruz.
Üretiminde bulunduğumuz endüstriyel kumlar su arıtım filtrelerinde, ağırlık betonu üretimlerinde, beton boru üretimlerinde, wash betonu üretiminde, yüzey sertleştirme işlemlerinde, söve uygulamalarında ve daha pek çok sanayi üretiminde önemli bir girdi olarak kullanılmaktadır.

Kuvars

Kuvars

SiO2, bilinen ve yaygın rastlanan minerallerden biridir. Kuvars yapı kimyasallarındai boya sektöründe, inşaat sektöründe, epoksi işlemlerinde, havuz ve su arıtma gibi çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır.

Bazalt

Bazalt

Volkanik kaya kütlelerinden birisidir. Sert ve dayanıklı bir taş olduğu zaman serbest silis bulunmaması yapı kimyasallarında, yapı malzemelerinde ve raspalamada en fazla tercih edilen kayaçtır.

Korund

Korund

Doğal Al2O3 olan korund, sertlik özelliği ile tercih edilmektedir. Yüzey sertleştirici, zımpara, yüzey temizleme(kumlama-raspalama), yapı malzemelerinde tercih edilmektedir.

Silis Kumu

Silis Kumu

SiO2 olarak da bilinir. Tabiatta bol miktarda bulunur. İnşaat sektöründe, yapı kimyasallarında ve raspalamada tercih edilmektedir.

Sorularınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arabic Arabic English English Turkish Turkish
Scan the code