Organik Zeytin Gübresi

Peyzaj Ürünleri

Zeytinlerde bol verimli mahsül almak için en önemli faktörlerden biri uygun gübrelemedir.

Zeytin ağacı vegetatif (mahsül verme evresi) döneminde besin maddelerini topraktan kullanır. Besin maddelerinin tekrar yerine konulması işine gübreleme denir.

Bu döngünün kurulabilmesi için önemli olan akredite laboratuvarlardan aşağıdaki analizlerin yapılması gerekmektedir:

  1. Toprak analizi
  2. Bitki yaprak analizi
  3. Sulama suyu analizi

Bu analizlerde çıkan sonuçlar zeytin üreticisi tarafından yerine getirilirse; mahsüllerde bol verim ve kaliteli ürün elde edilir. Ayrıca gübreden tasarruf sağlar, az gübre ile çok verim elde edilir.

Gübreleme ne zaman başlar?

İlk fidan dikiminde başlar ve yılda iki defa gübreleme yapılır. Hasat bitiminden sonra Ocak, Şubat ve Mart aylarında gübreleme yapılır. Gübreleme uygulaması ağaç izdüşümü (ağaç son uzantı dallarından) çevresine 10 ila 15 cm derinliğinde kazılarak gübreleme yapılarak toprak kapatılır. Ağacın yaşına göre gübre kilogram olarak kullanılmalıdır. Örnek olarak 5 yaşındaki ağaç için 5 kg Nif Organik Katı Çiftlik Gübresi kullanılır. 10 yaşından büyük ağaçlarda 8-10 kg Nif Organik Katı Çiftlik Gübresi kullanılması önerilir.

Nif Organik Katı Çiftlik Gübresinde Nematod, Patojen, Fungustlar bulunmamaktadır, hijyenik ve sterildir.

Kullanılan organik gübrede en önemlisi tarım ve hayvancılık bakanlığından onaylı ve tescilili, ayrıca organik sertifikasyon firması tarafından denetlenip onaylı olması gerekmektedir.

Aydınlar Madencilik özgün ürünü olan Nif Organik Gübre, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylanmış, tescillenmiştir.

Gerekli tüm sertifikalara sahip olan Nif Organik Katı Çiftlik Gübresi yüksek kalitede olup, müşterilerimizin kullandığı ürünlerden en yüksek verimi almasını amaçlamaktayız. Düşük maliyet-yüksek verim.

Arabic Arabic English English Turkish Turkish