Menü

Solucan Bitki Besini

SOLUCAN GÜBRESİ

-GENEL KULLANIMA UYGUN  STERİL VE 

ORGANİK ÜRÜN

Bünyesinde bitki besin elementlerini organik bileşikler halinde bulunduran, toprağın fiziksel ve kimyasal yapısını düzenleyen nif  organik katı çiftlik gübresi ile zenginleştirilmiş solucan gübresidir.

ÖZELLİKLER

Nif Organik Solucan Gübresi; içinde barındırdığı zengin besin değerleri ile bitkileri sağlıklı besler, hızlı ve dengeli büyütür, hastalıklara karşı dirençli tutar.

KULLANIM ALANLARI

İç ve dış mekan bitkilerinde, sebze yetiştiriciliğinde, saksı değişimlerinde, açık alan fidan yetiştiriciliğinde kullanım için uygundur.

Saksı değişimi

Saksı hacminin  1/10 u kadar Nif Organik Solucan gübresi ile Nif Organik Süper Toprak  karıştırılarak  bitki etrafı doldurulur ve sıkıştırılır. Bu sayede /bitki besin elementlerince zengin bir karışım elde edilir. Düzenli sulama yapılır

Açık alan fidan dikiminde

Fidan için açılan çukura 2/4 oranında Nif Organik Süper Toprak ve 1/4 oranında Nif Süper Torf  ve 1/4 oranonda Nif Organik Solucan Gübresi karıştırılarak uygulanır.

KULLANIM ZAMANI

Fide ve tohum ekimleri sonbahar ve ilkbahar aylarında, saksı değişimleri ise bitkilerin uyku zamanı olan  Ocak, Şubat  ve Mart ayları olan yapılması uygundur.

ÖNERİLER

Bitkilerin sağlıklı gelişimi için  ekim ve değişim zamanlarında Nif Organik Solucan Gübresi ile destekleyiniz

ANALİZ DEĞERLERİ 

 pH 6,4-6,60 (Nötr) EC 1-2 mS/cm  Organik Madde oranı   min %40-50

 
Solucan Bitki Besini